Publiczna Szkoła Podstawowa

Im. Jana Pawła II

w Lubieni

Witamy w naszym przedszkolu !

Dokumenty dotyczące zgłoszenia dziecka do przedszkola.

Dokument do pobrania Pobierz...
Czerwiec 2016
Policja w Przedszkolu


           Wizyta pana Policjanta.    24.05.2016r.
      Najważniejszym wydarzeniem dnia w naszym przedszkolu była wizyta pana policjanta, pana Zbigniewa Piotrowskiego. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócił  uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego kajdanek, pałki policyjnej i przejażdżka samochodem policyjnym po boisku szkolnym. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu profilaktycznego ,,Bezpieczny i zdrowy przedszkolak”.

Czerwiec 2016
Tydzień głośnego czytania


Tydzień głośnego czytania ( 06. 06. 10. 06. 2016r.)
            W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lubieni rozpoczął się Tydzień Głośnego Czytania w Bibliotece Szkolnej. Podczas  uroczystego apelu uczniowie klasy VI odczytali tekst wiersza J. Tuwima ,,Lokomotywa”. Jak co roku uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień w czasie przerw i po lekcjach będą uczestniczyć w grach i zabawach organizowanych w bibliotece. Będą głośno czytać swoje ulubione książki, a także zaprezentują swoją twórczość literacką – wiersze i opowiadania.
              Do  ,,Przyjaznego Przedszkola” zaś zostali zaproszeni rodzice (p. Anna Sikora, p. Dariusz Łodej, p. Ewelina Zębała, p. Agnieszka Rynio i p. Monika Mucha)  i przez cały tydzień głośno czytali przedszkolakom przygody Malutkiej Czarownicy (Malutka Czarownica – Otfried Preussler, Siedmioróg, 2006). Gościem specjalnym była Pani Anna Stachucy – bibliotekarka Biblioteki Publicznej w Brodach, filia w Lubieni. Dzieci bardzo chętnie słuchały, a czytanie ma przecież bardzo korzystny wpływ na rozwój małego dziecka i nie ma lepszego pomysłu na wspólne spędzanie czasu.
                                         Irmina Stachuczy-Kowalska w przedszkolu w Lubieni
Dnia 17.05.2016r.  w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie zaszczycili nas swoją obecnością państwo z teatru lalek ,,Pinokio”  z  Nowego Sącza. Wspólnie wykonywaliśmy kukiełki z włóczki. Własnoręcznie wykonane lalki dzieci mogły zabrać do domu. Zabawa była świetna.

Czerwiec 2016
Kukiełki w Przedszkolu


Kukiełki w przedszkolu w Lubieni
Dnia 17.05.2016r.  w naszym przedszkolu miało miejsce niezwykłe wydarzenie zaszczycili nas swoją obecnością państwo z teatru lalek ,,Pinokio”  z  Nowego Sącza. Wspólnie wykonywaliśmy kukiełki z włóczki. Własnoręcznie wykonane lalki dzieci mogły zabrać do domu. Zabawa była świetna.

Czerwiec 2016
Piknik Rodzinny


     Dnia 27.05.2016r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w Lubieni miało miejsce niezwykłe wydarzenie - odbył się Piknik Rodzinny dla dzieci przedszkolnych.  Celem imprezy było  zachęcenie rodziców do wspólnej zabawy ze swoimi dziećmi, a także dostarczenie uczestnikom pikniku wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego nastroju. Pogoda nam dopisała, a atmosfera była wspaniała. Fantastyczną zabawę rozpoczęliśmy  przedstawieniem  przygotowanym z okazji świąt -  Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Taty. Rodzice otrzymali własnoręcznie wykonane przez dzieci upominki wielkie serca bibułkowe. Potem spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie odbyły się gry i zabawy sportowe. Rodzice i dzieci udowodnili, że ruch w połączeniu z zabawą daje wiele radości i wpływa korzystnie na zdrowie. Po konkurencjach każda rodzina otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w zabawie.  Następnym punktem imprezy była  zabawa  w bajkowym pompowanym zamku. Uroczystość  zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy grillowanych kiełbaskach. Festyn mógł się odbyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców. 
        Piknik okazał się wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci , jak i rodziców. Nasi milusińscy byli bardzo szczęśliwi. Myślę, że ten uroczysty dzień wpisze się w harmonogram imprez organizowanych co roku.
                                                                         Irmnia Stachuczy-Kowalska

Czerwiec 2016
Bajkolandia


            Dnia 25.05.2016r. przedszkolaki z  „Przyjaznego Przedszkola” w Lubieni , pod opieką p. Iwony Rurarz i p. Irminy Stachuczy-Kowalskiej  oraz Justyny Ladycy wybrały się na wycieczkę do „Bajkolandii” do  Starachowic.
Celem wycieczki było rozwijanie sprawności ruchowej, zręczności, rozwijanie sfery emocjonalnej dzieci, orientacji w przestrzeni, a także integracja przedszkolaków. W przeddzień wyjazdu przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w sali zabaw, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Miłe wrażenie zrobiła na nas pani, która przywitała naszą grupę i zaprosiła do wspólnej zabawy. Największą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntów, przejść, zjeżdżalni i basenów z kolorowymi kulkami. Niespodzianką okazało się także wiele ciekawych urządzeń typu: armatki z kulkami, ścianka wspinaczkowa i mini pojazdy dla maluchów. Dzieciaki z wielką chęcią korzystały z dmuchanych domków i  zjeżdżalni,. Kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z wygodnego fotela w kawiarni, gdzie mógł coś zjeść lub się napić. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i pełni niezapomnianych wrażeń z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.
                                             ISK

Czerwiec 2016
Dzień Dziecka w Przedszkolu


Dzień Dziecka w Przyjaznym  Przedszkolu w Lubieni
        1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Tego dnia Przyjazne Przedszkole w Lubieni odwiedzili niezwykli goście pan poseł  Krzysztof  Lipiec, pani wójt gminy Brody  - Marzena Bernat i radny  Rajmund Dróżdż. Przybyli tu z najlepszymi życzeniami  z okazji święta Dzieci i prezentami  -układanki i zabawki oraz  książeczki dla każdego dziecka. Dzieci pięknie przyjęli gości piosenką i tańcem. Atmosfera była cudowna. Wszyscy świetnie się bawili, a poseł Lipiec nawet zaśpiewał piosenkę!!!