W związku z powyższym nasza szkoła przygotowuje się do obchodów Dnia Nauki oraz do udziału w konkursie pod nazwą „Powrót do przyszłości — Mikołaj Kopernik w moich czasach”.

Cała szkoła włączyła się do wspólnej zabawy, przygotowując piękne portrety tego Wielkiego Polaka, natomiast uczniowie kl. IV-VIII mierzyli się z testem wiedzy o jego życiu i dokonaniach. Quiz najlepiej rozwiązali uczniowie kl. V, za co otrzymali gromkie brawa i nagrody.

Czteroosobowy zespół z klasy VII wraz z wychowawczynią przystąpił do konkursu organizowanego w ramach obchodów jubileuszu 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika oraz wykorzystania pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. Laboratoria Przyszłości.

Praca konkursowa to 2-minutowy film. Uczestnicy otrzymali do dyspozycji kilkadziesiąt klipów wideo wykonanych w technologii green screen z udziałem postaci Mikołaja Kopernika. Należało wybrać co najmniej kilka z nich i wpleść je we własny scenariusz, aby pokazać światowej sławy astronomowi, jak wygląda jego ojczyzna i polska szkoła dzisiaj – ponad pół tysiąca lat od jego narodzin. Oto efekty naszej pracy. Jak nam poszło – oceńcie sami.